محل تبلیغات شما

شیطان ،انسان را از پیش رو، پشت سر، راست و چپ مورد حمله قرار می دهد. حمله از پیش رو باعث غفلت به آخرت می شود،غفلت از عقب باعث ایجاد غفلت نسبت به حقیقت دنیا و ایجاد دلبستگی شدید به دنیا می شود، حمله از سمت راست باعث دستبرد در دین و ایمان می شود.

حمله شیطان از سمت چپ

تمام وسوسه ها و افکاری که انسان را به سمت گناه سوق میدهند از این گروه حملات محسوب می شوند.

حملات شیطان در این دسته برای هر انسان نسبت به انسان دیگر متفاوت است. نوع این حملات به زمینه هایی از گناهان که در باطن انسان وجود داشته و با دیگران متفاوت است، بستگی دارد.

شاید شیطان نتواند شخصی را به ی وادار کند، چرا که این فرد با تلاش، زمینه ها و دستگیره های این گناه را در وجود خویش از بین برده است. اما میتواند او را به گناه دیگری مثل غیبت که زمینه اش هنوز در وجود شخص موجود هست، مبتلا کند.

بنابراین هر گناه نشاندهنده یک شکست در برابر حمله از چپ شیطان بوده و به ما اثبات می کند که در کدام نقطه ضعف داشته ایم. اینگونه است که میتوان ضعفها را شناخت و برای حذفشان مبارزه نمود.

امام باقر(ع) می فرماید :حمله از سمت چپ از طریق ایجاد میل به شهوت حرام است .یعنی انسان را به سوی شهوت های غیر شرعی و حرام دعوت می کند با وعده های دروغین و ترفندهایی که شیطان دارد. وقتی ابلیس رانده ی درگاه الهی شد بخاطر شش هزار سال عبادتش از خداوند درخواستی کرد و دام هایی را طلبید تا پیش روی ما پهن کند تا بتواند ما را گرفتار کند. خداوند فرمود: بخواه، عطا خواهی شد. او دام ها و فتنه هایی را خواست ،هرچه خدا به او عطا می کرد او می گفت :بیشتر،بیشتر. تا به عاملی رسید که گفت بس است و آن وقتی بود که به عامل ایجاد شهوت حرام بین ن و مردان و جلوه فروشی های حرام ن و مردان در مقابل آن رسید. شیطان گفت که با این عامل، همه ی انسانها را درو می کنم. این عامل بسیارخطرناکی است .پیامبر فرمود: خداوندهیچ پیامبری را مبعوث نکرده است مگر اینکه ابلیس از انحراف او در مورد شهوت مایوس نبوده است .هیچ عاملی در نزد من خطرناک تر از شهوت انگیری حرام نیست . یعنی شیطان از عامل شهوت حتی درمورد تمام پیامبران هم مایوس نبوده است که بتواند آنها را زمین بزند. در نزد پیامبر هم این عامل خطرناک ترین راه لغزش در برابر خداوند تلقی می شود. پس ما باید روی این عامل تامل داشته باشیم و راه کار مدیریت شهوت را بررسی کنیم و پیش برویم زیرا شیطان از هر راه و ترفندی استفاده می کند تا ما را به سمت شهوت انگیزی حرام پیش ببرد. احدی از بشر نباید خودش را از این عامل مصون بداند. یوسف پیامبر وقتی در معرض شهوت انگیزی حرام زلیخا قرار می گیرد و پشت هفت درقفل زده قرار می گیرد، می گوید: من نفس خودم را مبرا از گناه نمی دانم من هم نفس اماره دارم مگر این که خداوند به من کمک کند و مرا از این دام نجات بدهد.

نمونه ای از حملات شیطان از چپ

امام صادق (ع) می فرمایند: دربنی اسرائیل عابدی بود که توفیقات خوبی در عبادت و راز و نیاز با خدا پیدا کرده بود و شیطان از هیچ راهی نتوانسته بود که او را به گمراهی بکشاند. آن عابد در دل کوه زندگی می کرد و حتی شیطان نتوانسته بود که او را از راه شهوت به گمراهی بکشاند. ابلیس فرماندهان خودش را جمع کرد و چاره جست. یکی از فرماندهان ابلیس گفت: از طریق عبادت او را به سمت میل به شهوت می کشانیم . ابلیس به او گفت که تو وارد میدان شو. شیطان خودش را به شکل یک عابد در آورد و جانمازش را در کنار او پهن کرد و مشغول عبادت شد.و آنقدر پشت سرهم عبادت می کرد که اجازه نمی داد عابد با او هم گفتگو بشود. عابد خسته شد و ناهاری خورد ولی او همچنان به عبادتش ادامه می دادم. یک شبانه روز گذشت و شیطان همچنان به عباداتش ادامه می داد. عابد عبادت های خودش را در مقابل عبادت های او حقیر شمرد و گفت که عبادت او عبادت است. بالاخره دربین نمازها از او پرسید که توچکار کرده ای که این قدر میل به عبادت داری؟ او دوباره نماز خواند وعاقبت گفت: من یک گناهی انجام داده ام که هر وقت به یاد آن گناه می افتم میل من به عبادت بیشتر می شود. عابد پرسید :تو چه گناهی انجام داده ای ؟ شیطان گفت :من مرتکب شده ام و بخاطر توبه از این گناه است که خدا چنین عشق عبادتی را به من عطا کرده است. اگر تو هم می خواهی چنین حال خوشی را پیدا کنی باید یک گناه انجام بدهی. شیطان او را بیشتر وسوسه کرد. عابد گفت که من پولی ندارم . شیطان گفت که من پول به تو می دهم و آدرس یک زن بی قید و بند را هم می دهم که آنجا بروی. عابد وقتی آدرس را می پرسید همه تعجب می کردند. عابد وارد خانه ی آن زن شد و تقاضای حرام را عرضه کرد. این زن بی عفت بود ولی با انصاف بود، از او پرسید که تو چکاره هستی؟ او گفت که من عابد هستم و داستان را گفت .این زن گفت :بدان که او یکی از فرستادگان شیطان بوده است و بدان که ترک گناه آسانتر از توبه است. و شاید خداوند به تو مهلت توبه ندهد. و مرگ تو را فرا گیرد. زن گفت :تو به محل خودت برگرد، اگر آن عابد هنوزباقی مانده بود معلوم است که شیطان نیست ولی اگر او در آنجا نبود بدان که آن شیطان بوده است . تلنگر این زن او را از گناه بازداشت .همان شب آن زن از دنیا رفت. مردم رغبتی نداشتند که درکفن و دفن این زن شرکت کنند. خدا به حضرت موسی وحی فرستاد که بر فلان زن نماز بخوان و او را دفن کن ،به مردم بگو که خدا از او درگذشت. بخاطر اینکه بنده مرا از شهوت به حرام باز داشته است.

پس شیاطین از هر راهی استفاده می کنند تا انسان را به سمت شهوت حرام پیش ببرد. زیرا می داند که اگر فرزند آدم در ورطه ی شهوت حرام افتاد و لذت حرام را چشید، توبه کردن خیلی سخت می شود.

امام حسین (ع)وقتی با عبدالله بن عمر در مکه روبرو می شود ،او را دعوت به زندگی رحمانی می کند و از راه بیعت با یزید باز می دارد ولی او قبول نمی کند و می گوید :خداحافظ ای کشته شده ی راه خدا. امام حسین به عبدالله بن عمر می فرماید: در بی ارزشی این دنیا همین بس است که سرپیامبری مثل یحیی به یک زن فاسق بی بند و بار هدیه شد و مهریه او قرار گرفت. داستان حضرت یحیی این طور بود که یحیی بن زکریا برای یک شهوت جویی حرام پادشاه فلسطینی بنام هیرودیت که عاشق برادرزاده خودش بنام هیرودیا شده بود ،کشته شد. با اینکه او کتاب تورات را می خواند ولی ازداوج عمو و برادرزاده را حلال اعلام کرد. یعنی حرام الهی را حلال اعلام کرد. حضرت یحیی اعلام کرد که این حرام قطعی الهی است و هیچ وقت حلال نمی شود. و مردم را در برابر این حریم شکنی الهی شوراند. برادرزاده در برابر عمو جلوه گری می کرد و وقتی شهوت او را برانگیخت ،گفت که مهریه ازدواج با من، سر یحیی بن زکریا است که دارد آبروی ما را در شهر می برد. و نمی گذارد ما به عشق مان برسیم. این باعث شد که سربریده ی یحیی مقابل حاکم فلسطین قرار بگیرد .حاکم خواست که عقد را جاری کند، صدای سربریده ی یحیی از تشت طلا بیرون آمد که عفت پیشه کن این ازدواج برای تو حلال نیست . جشن بهم ریخت.
شباهت امام حسین(ع) با حضرت یحیی در این است که انگیزه ی کشتن امام حسین(ع) برای رسیدن به لذتهای حرام بود. عمربن سعد می گوید که به من وعده داده شده است که به ملک ری برسم که حجله آن همیشه باز است و هر شب یک زن در کنار من قرار می گیرد ،پس شهوت در آن دائمی است. شباهت دیگر صحبت کردن سربریده ی امام حسین(ع) در تشت طلا در برابر یزید است.

وقتی تو باشی باطل میمیرد...جاءالحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا

راه های در امان ماندن از حملات شیطان از چپ

حملات شیطان از چپ

شیطان ,شهوت ,حرام ,زن ,عابد ,عبادت ,را به ,است که ,او را ,شیطان از ,گفت که

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شرح حال منو مهدیار starriksfastnut Kyla's memory necksocarab هفتاد رنگ قلب شکسته ludranata کشکول بندگی وبلاگ نمایندگی شمس besttabriwobb